AV. DR. TENNUR KOYUNCUOĞLU KIZ ÖĞRENCİ EĞİTİM BURSU

AV. DR. TENNUR KOYUNCUOĞLU

Av. Dr. Tennur Koyuncuoğlu Kız Öğrenci Eğitim Bursu

Tennur Koyuncuoğlu yaşamı boyunca adaletin peşinde koşmuş ve her türlü ayrımcılığın karşısında olmuştur. Cinsiyet eşitsizliğine yönelik tüm fikri gelişimleri takip etmiş, bunlara önemli katkılar sağlamış ve eserlerinden de anlaşılacağı üzere kadın haklarına ömrünü adamış bir hukukçu ve yazardır.

Onun adını yaşatmanın en anlamlı yolunun, zor şartlarda dahi bilgiye ve eğitime ulaşmaya çalışan kız çocuklarına destek vermek olacağı düşüncesiyle “Av. Dr. Tennur Koyuncuoğlu Kız Öğrenci Eğitim Bursu” projesi oluşturulmuştur.

Bursumuz, Eylül 2021’de başlamak üzere, her on aylık eğitim dönemi boyunca, eğitime ulaşmanın batı bölgelerine kıyasen daha güç olduğu Türkiye’nin doğu bölgelerinde ikamet eden, ilk aşamada oldukça sınırlı sayıda kız öğrencilerimize yönelik olarak verilecektir.

Desteğe ihtiyacı bulunan öğrencilerin tayininde, bölgede yaşayan yerel kişilerin bilgi ve yönlendirmesi belirleyici olmaktadır.

Tennur Koyuncuoğlu‘nun büyüterek yaşattığı değerlerle bu yola çıkıyor ve her geçen sene daha fazla kız çocuğuna ulaşacağımız inancını taşıyoruz.