Duyurular

AV. UMUT ÇAĞATAYHAN KÖKSAL HUKUK YARIŞMASI’NA BAŞVURU SÜRESİNİN UZATILDIĞINA DAİR DUYURU

Bu yıl ikincisi düzenlenen Av. Umut Çağatayhan Köksal Hukuk Yarışması’na ilişkin olarak; yarışmanın konusu, yarışmaya katılım koşulları, kurallar, yazım kriterleri, bu yılki yarışmanın jürisi ve ödül miktarları ile Av. Umut Çağatayhan Köksal Hukuk Yarışması’nın genel tanıtım ve kuralları daha önce duyurulmuştu, tümüne Av. Umut Çağatayhan Köksal Hukuk Yarışması bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bu defa, tarafımıza ulaşan talep ve geri bildirimler doğrultusunda, yarışmaya katılım için başvuru süresinin 15 Şubat 2023 tarihine kadar uzatıldığını duyuruyoruz.

2022 yılı yarışmasının konusu olan “Rekabet Hukuku Düzenlemelerinin Dijital Piyasalara Uygulanması” başlığı altında sunulacak makalelerde, son yılların tartışmalı meselelerinden dijital piyasalara ilişkin olarak ortaya çıkan kalıcı sorunların giderilmesine yönelik değerlendirilmeler yapılması beklenmektedir. Makalelerde, dünyada ve Türkiye’de verilen çarpıcı rekabet ihlali kararları ile başta Avrupa Birliği (DMA ve DSA) olmak üzere karşılaştırmalı hukuk sistemlerinde yapılan düzenlemeler de incelenerek, Türkiye’deki Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’da yapılan değişiklikler ile Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’da değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi esas alınmalıdır.

Yarışmaya dair tüm soru ve başvurularınız için info@kkhukuk.com ve o.koyuncuoglu@kkhukuk.com adreslerine e-posta iletebilirsiniz.